Halk Et’in 3. Satış mağazası Alanya’da açıldı

Halk Et’in 3. Satış mağazası Alanya’da açıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in halkı ucuz, kaliteli ve sağlıklı etle buluşturduğu Halk Et Mağazalarının üçüncüsü Alanya’da hizmete girdi. Vatandaşlar, Alanya Halk Et’e ilk günden yoğun ilgi gösterdi.

Yerelden ve kırsaldan kalkınma hedefiyle yola çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in halka hijyen koşullarda kaliteli ve uygun fiyatlı et ürünleri sunmak amacıyla hayata geçirdiği Halk Et Projesi, ilçe ilçe yayılmaya devam ediyor. Kepez ve Manavgat’ın ardından üçüncü Halk Et Satış Mağazası ANET tarafından Alanya’da Şekerhane Mahallesi, Eczacılar Caddesi Cuma Pazarı Mevkii’ndeki yerinde hizmete açıldı. Dana kıymanın 39.90 lira, dana kuşbaşının 49.90 liradan satışa sunulduğu Alanya Halk Et Satış Mağazası, ilk günden yoğun ilgi gördü.
SAĞLIKLI ET EKONOMİK FİYAT
Seçim vaatleri arasında yer alan Halk Et’in üçüncü satış mağazasını Alanya’da açmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Güvenli, sağlıklı, kaliteli, daha ekonomik et almak isteyen Alanyalı hemşehrilerimizi mağazamıza bekliyoruz. 260 metrekarelik mağazamızda vatandaşlarımızın sağlığı için koronavirüs tedbirlerini en sıkı şekilde uyguluyoruz” dedi.
UYGUN FİYATLI ET DESTEĞİ
Kaliteli ve uygun fiyatlı et ürünlerinin satışa sunulduğu Halk Et Mağazaları ile salgın döneminde ve Ramazan ayında Antalyalılara destek olduklarını ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Kar amacı gütmüyoruz. Halk Et’te satışa sunulan hayvanları Antalyalı yetiştirici ve çobanlardan alıyoruz. Üreticilere de destek oluyoruz. Büyük ilgi gören Kepez ve Manavgat mağazalarımızı bugüne kadar 50 bin vatandaşımız ziyaret etti. İki mağazada toplam 90 bin ton et satıldı. Alanya mağazamız da ilk günden yoğun ilgi gördü. Hedefimiz Halk Et Mağazalarını Antalya geneline yaymak. Nüfus yoğunluğu az olan ilçe ve beldelerde vatandaşa Halk Et Tırı ile hizmet vereceğiz” diye konuştu.
ALANYALILARDAN TAM NOT
Alanyalılar, sağlıklı, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri ile Halk Et’e tam not verdi. Alanyalılar verilen hizmetten memnun kaldı. Kaliteli ete, piyasaya göre ucuz daha ucuz ulaştıklarını belirten vatandaşlar, “Çok güzel ve hijyenik bir ortamda güvenle alışverişimizi yapıyoruz. Fiyatlar kalitesine göre piyasanın oldukça altında. Bu hizmeti ayağımıza kadar getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.