Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun yeni düzenlemeler yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını sonrası 1 Haziran’da hayata geçirilen normalleşme planı kapsamında belediyeye ait sosyal tesisleri yeniden hizmete açtı. Hijyen kurallarının sıkı şekilde uygulandığı sosyal tesislerde masalar sosyal mesafe ve oturma düzeni kurallarına uygun şekilde düzenlendi.

AYNI AİLEDEN 4 KİŞİ TEK MASADA
Yeni kurallar gereği mesai öncesi ve belirli aralıklarla her personelin ateşi ölçülüyor. Maske takan personeller servis esnasında mesafe kurallarını koruyarak servislerini gerçekleştiriyor. Aynı aileden olmak şartıyla 4 kişinin tek masada yemek yiyebildiği sosyal tesise gelen misafirler hem deniz manzarasını hem de tesisin lezzetlerini özlediklerini söyledi.

YENİ NORMALİN ESKİMEYEN ADRESİ TOPHANE
Büyükşehir Belediyesi şirketi ANET’in işlettiği Tophane Çay Bahçesi’nde de yeni normalleşmeyle birlikte hareketlilik başladı. Tophane’ye gelen Antalyalılar sosyal mesafe kuralına uygun oluşturulan masalara oturarak özledikleri manzara eşliğinde çayını içip güneşli havanın keyfini çıkarıyor.

HİZMET SELF SERVİS
Tophane Çay Bahçesi’de vatandaşların sosyal mesafe kuralına uyması için masa düzenlerini oluşturuldu. Toplum sağlığı açısından daha uygun olduğu düşüncesiyle vatandaşlar self servise yönlendiriliyor. Sosyal mesafe kuralı içerisinde sıra bekleyen vatandaşların önce ateşi ölçülüyor ardından siparişini verdiği yiyecek ve içeceğini alıp masasına dönüyor.


TEK KULLANIMLIK MALZEME
Tophane Çay Bahçesi’dehijyen tedbirleri kapsamında karton bardak ve tabak kullanılıyor, plastik çatal ve bıçaklar paketli halde vatandaşa veriliyor. Personeller de siperlik ve maske kullanarak servis esnasında mesafe kurallarını koruyarak hizmet veriyor. Tophane Çay Bahçesi’nde yine hijyen kuralları göz önünde bulundurularak elden ele kullanılan menüler yerine ayaklı menü panoları kullanılıyor.