Halk Et Kepez Satış Mağazası açıldı

Ekonomik ve sağlıklı etin adresi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında bulunan Halk Et projesi hayata geçti. Halk Et’in ilk satış mağazası Kepez İlçesi Zafer Mahallesi’nde açıldı. Antalyalılara ekonomik ve sağlıklı et sunan Halk Et Satış Mağazası açıldığı andan itibaren vatandaşların akınına uğradı. Söz verdikleri tarihte Halk Et Satış Mağazası’nı Antalyalıların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Vatandaşlarımız bundan sonra ucuz et yiyecekler” dedi. Uygun fiyatıyla birlikte sağlıklı ve güvenilir olduğu için Halk Et’i tercih ettiklerini söyleyen vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

Yerelden ve kırsaldan kalkınma hedefiyle yola çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in halka uygun fiyatlı ve sağlıklı et sunmak amacıyla açılması talimatını verdiği Halk Et satış mağazalarının ilki Kepez Zafer Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı. Son derece modern ve sağlıklı koşullarda halka ucuz et sunan Büyükşehir Belediyesi ANET Halk Et Mağazası vatandaşın yüzünü güldürdü. Pazar hariç haftanın 6 günü 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek Halk Et’te dana kıymanın kilosu 35 lira 90 kuruş, dana kuşbaşının kilosu 44 lira 90 kuruş gibi uygun rakamlarla satılıyor.

VATANDAŞ FİYAT VE HİZMETTEN MEMNUN

Saat 08.00’de kapılarını açan Halk Et Satış Mağazası’na Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi. Günlerdir mağazanın açılmasını beklediklerini söyleyen vatandaşlar, kıyma ve kuşbaşı başta olmak üzere her türlü et ve sakatatı mağazada bulabildiklerini söyledi. Sabah ilk iş Halk Et Mağazasına geldiğini söyleyen Şirin Kuşçu etleri de, fiyatları da hizmeti de çok beğendiğini söyledi.

SAĞLIKLI VE GÜVENİLİR

Sağlıklı ve güvenilir olduğu için Halk Et’i tercih ettiğini söyleyen İmren Koçyiğit ise “Fiyatlar son derece güzel. Burada güvenli ve sağlıklı et alacağımıza eminiz. Ayrıca çiftçiye destek yönü de var. Ben emekli tarımcıyım. Üreticinin desteklenecek olması son derece önemli. Bizim hoşumuza gitti. Günlerdir takip ediyoruz. Antalya genelinde de yaygınlaştırılırsa çok güzel olur. Verdiği sözleri sırasıyla tutan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederiz” dedi.

FİYATTAN ZİYADE KALİTE ÖNEMLİ

Kendisi için fiyattan ziyade etin kaliteli ve sağlıklı olmasını önemsediğini söyleyen Suzan Eroğlu da bundan sonraki kasap alışverişini Halk Et Mağazası’ndan yağacağını belirtti. Eroğlu, “Benim için etin sağlam ve güvenilir olması çok önemli. Halk Et bize bu imkanı sunduğu için çok sevinçliyiz. Etler Antalya’mızın kendi ürünü, alışverişimize buradan devam edeceğiz” diye konuştu.

5 KİŞİLİK KOMİSYON KURULDU

Söz verdikleri tarihte Halk Et Satış Mağazası’nı Antalyalıların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Vatandaşlarımız bundan sonra ucuz et yiyecekler” dedi. Halk Et’te satılan ürünlerin ucuz olmasının yanında güvenli olduğunun da altını çizen Başkan Böcek, “Biz mal alımlarını ilk elden yapmaya çalışıyoruz. Bunun için içerisinde veteriner, gıda mühendisi ve uzman kişilerin olduğu 5 kişilik bir komisyon kurduk. Bu ekip hayvanlarımızı alıyor. Kendi mezbahamızda kestiriyoruz daha sonra da veteriner gözetiminde bunları işliyoruz” diye konuştu.

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ ÖLÇÜLÜYOR

Başkan Muhittin Böcek, Antalyalıları ucuz ve sağlıklı etle buluşturmaya devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Kıymayı ve eti piyasa fiyatının altında satıyoruz. Hem de sağlıklı ve güvenli bir şekilde. Nüfusa göre diğer ilçelerimizde de satış mağazalarımızı oluşturmaya başlayacağız. İlk önce burada satışa başladık. Vatandaşlarımızın memnuniyetlerini ölçüyoruz. Antalyalılara en güzel hizmeti sunmak bizim görevimiz.”