Kadınlar Plajı

Play
Shadow
Slider

Kadınlar Plajı

Kadınların kendilerini daha özgür ve rahat hissetmeleri için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak Ağustos 2014’te Kadınlar Plajı’nı faaliyete geçirdi. 

Türkiye’deki ilk kadın yaşam alanının tüm detaylar titizlikle planlanarak uygulanmıştır. Plaj hizmetlerinin ücretsiz olduğu Kadınlar Plajı’nda et, restoranları, pastane, kuaför SPA ve hamama kadar her türlü hizmet sunuluyor. Plaj içerisinde market, butik, restoran, cafe ve kadınlar hamamı da bulunmaktadır.

Kadınlar için spor alanı ve çocuklar için oyun parkınında olduğu tesisimizde, Spor Aletleri, Plaj Voleybolu ve  Basketbol sahası da yer almaktadır.

Yaz sezonu boyunca ücretsiz olarak haftada 3 gün (pzt.-çrş.-cuma) spor eğitmenleri eşliğinde aerobik ve zumba dersleri verilmektedir. 

77 Dönüm üzerine kurulu, 400 metre sahili olan, üzeri tenteli şezlongları bulunan plajımız kadınların akınına uğruyor. Engelliler için tahta platformlu denize geçiş ve denize girebilecekleri özel engelli şezlongları mevcuttur. Güvenlik ve cankurtaranlar da dahil sadece kadın personeller görev yapıyor.

Kadınlar Plajı 12 ay hizmet vermektedir. Yaz dönemi Haziran ayında başlayıp Kasım’ın ilk haftasında sona erer.Bu sürede 8.00 ile 19.00 saatleri arası hizmet vermektedir. 19.00’dan sonra ise iç alanlar kadın ve erkek olarak  hizmete devam etmektedir. Plaj 24.00’da kapanır. Kış sezonunda ise tüm halkımıza (Kadın-Erkek) açıktır.

Günde binlerce kişiye hizmet sunan Sarısu Kadınlar Plajı’nın ünü Antalya sınırını aştı. Plajdan tatil için Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistler de yoğun olarak yararlanıyor.2018 yaz sezonu devam ederken hizmetimiz 450.000 kişiye ulaşmıştır.