Sağlıklı, ekonomik, güvenilir et

Sağlıklı, ekonomik, güvenilir et

Manavgatlılar mutlu

Antalyalıları ucuz ve sağlıklı etle buluşturma sözü veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Halk Et satış mağazasının ikinci şubesi Manavgat’ta açıldı. Vatandaşa ucuz, sağlıklı, güvenilir ve kaliteli et alabilme imkanı sunan Halk Et satış mağazasına Manavgatlılar ilk günden yoğun ilgi gösterdi. ANET Genel Müdürü Mesut Kocagöz, Mart ayı içerisinde Alanya’da Halk Et’in üçüncü şubesini hizmete açacaklarını müjdeledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında bulunan ve vatandaşa daha ucuz ve sağlıklı et alma imkanı sunan Halk Et’in ikinci satış mağazası Manavgat’ın Bahçelievler Mahallesi Çetin Emeç Caddesi üzerinde hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Et Mağazası Kepez İlçesinin ardından Manavgat halkına da modern ve sağlıklı koşullarda ucuz et imkanı sunuyor. Çarşamba hariç haftanın 6 günü 08.30-19.30 saatleri arasında hizmet verecek Halk Et satış mağazasında dana kıymanın kilosu 35 lira 90 kuruşa, dana kuşbaşının kilosu 47 lira 90 kuruşa satılıyor.

HEMŞERİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Halk Et Satış Mağazası’nı Manavgat halkının hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi iştiraki ANET Genel Müdürü Mesut Kocagöz, Başkan Muhittin Böcek’in talimatı ile 19 ilçede Halk Et mağazası açmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Kocagöz, “Manavgat ilçemizde 370 metrekarelik bir mağaza açtık. Güvenli, sağlıklı, kaliteli, daha ekonomik et almak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

VATANDAŞIMIZ MUTLU

Kocagöz, şöyle devam etti: “Bugün piyasa fiyatından 17 lira daha ucuza kıyma satıyoruz. Kepez’de Halk Et hizmetimizle ilgili bin kişinin katıldığı bir anket yaptık. Ankete katılanlar hijyenik ortamda, güvenli ve sağlıklı eti piyasaya göre çok çok ucuza aldıklarını dile getirdi. Vatandaşımız Halk Et’ten memnun. Burada kıyma, kuşbaşı ve her türlü et ürünü var. Kasaplar asla rakibimiz değil. Kıyma ve kuşbaşını indirimli satıyoruz. Diğer ürünleri de piyasanın biraz altında satıyoruz.”

HALK SÜT

Mesut Kocagöz, Halk Et satış mağazasında yakında Halk Süt satışına da başlayacaklarını söyledi. Sosyal yardım yapılan ailelerin çocuklarına ücretsiz süt vereceklerini belirten Mesut Kocagöz, “Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatı doğrultusunda dar gelirli ailelerimizin çocuklarına süt dağıtacağız. Fizibilite çalışmalarını tamamladık, her şey hazır. Çok kısa sürede bu projemize de başlayacağız. Ayrıca Halk Et mağazalarımızda 3 litrelik bidonlar içinde günlük çiğ süt satışı da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

ALANYA’DA MART’TA AÇILIYOR

Manavgat’tan sonra Alanya’da da Halk Et satış mağazası için çalışmalara başladıklarını belirten Mesut Kocagöz, “Mart ayı sonuna doğru hizmete açmış olacağız. Yerelden kalkınmaya destek oluyoruz. Direk üreticimizden alıyoruz, vatandaşımızı sağlıklı etle buluşturuyoruz” dedi.

SAĞLIKLI OLMASI ÖNEMLİ

Manavgat’a Halk Et satış mağazasını kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür eden vatandaşlar da hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Fiyatın yanı sıra sağlıklı et yiyebilmenin önemli olduğunu ifade eden Mustafa Tunç, “Başkanımıza şahsım ve Manavgat halkı olarak çok teşekkür ediyorum. Bu hizmetinden dolayı kutluyorum. Fiyatlar çok uygun. Başkanımızın bizleri daha iyi hizmetlerle tanıştıracağından eminim. Bizim için fiyatlar önemli ama bunun yanında sağlıklı güvenilir et daha önemli” dedi.

ÇOK MUTLUYUZ

Halk Et Mağazasının açıldığını duyar duymaz geldiğini söyleyen Gülay Koçak, “Çok sevindim. Manavgatımızda böylesine güzel, temiz, aradığımız hizmeti verebilecek bir et mağazası olmasından dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

TERCİMİZ BELEDİYELER


Emekli öğretmen Tahsin Gök, “Manavgat’a böylesi güzel bir hizmeti kazandırdığı için Muhittin Böcek başkanımıza teşekkür ediyorum. Böylesi bir yerin açılmasının Manavgat’a çok faydalı olacağına inanıyorum. Veteriner ve gıda mühendislerinin kontrolünde olduğu için bizlerin tercihi Halk Et’ten yana olacak” dedi.

ÇOCUKLARIM İÇİN HALK ET

Çocukları için sağlıklı et arayışında olduklarını ve Halk Et Mağazasından güvenle alış veriş yaptıklarını ifade eden Hüseyin Yılmaz, “İki tane çocuğum var onlar için güvenilir ve hijyenik yerlerden alış veriş yapmaya gayret gösteriyorum. Yapılan hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ni kutlarım” şeklinde konuştu.

VATANDAŞA DOKUNAN PROJE

Manavgat halkının Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i çok sevdiğini söyleyen Mustafa Şahin, “Halk Et vatandaşa dokunan önemli bir projedir. Bu tür projelerin devamının gelmesini bekliyoruz. Fiyatlar çok güzel. Özellikle çeşitlilik açısından zengin bir reyon olmuş bu halk için çok önemli. Halk Et’te et ve et ürünleri olarak aradığımız her şeyi bulduğumuz için mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

ALLAH RAZI OLSUN


Asiye Topbaş da “Halk Et’in açılması çok iyi oldu, yakın zamanda Mevlit okutacağım. Orada vereceğim yemeğin etini buradan alacağım. Daha önce kasaplara gidemiyordum ama şimdi Halk et sayesinde eti ucuza yiyebileceğim. Artık güvenilir et yiyeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten Allah razı olsun” dedi.