Sarısu Mesire Alanı ve Plajı

Play
Shadow
Slider

Sarısu Mesire Alanı ve Plajı

Sarısu mesire alanı, Sarısu çayının denize kavuştuğu bölgeyi de kapsayan 350 dönümlük alana sahiptir. Bulunduğu konum itibariyle Mavi Bayraklı muhteşem sahili ve Çam ağaçlarıyla bütünleşmiş Ormanlık alanlarıyla gelen ziyaretçilerin hoşça vakit geçirebileceği bir yaşam alanıdır. Sarısu Mesire alanının en büyük farkındalığı; Denizi, Çam Ormanlarıyla bezenmiş yeşil alanları, Sarısu Çayı ve en önemlisi Engelli Çocuklarımız için düşünülmüş Oyun Parklarını bünyesinde barındırmasıdır. Bu parklar sayesinde bütün çocuklar bir arada hoşça vakit geçirmektedirler.

Sarısu Mesire alanının yaz ayları haziran ayı ile başlayıp Eylül ayının sonuna kadar devam eder.Yaz sezonu giriş ve çıkış saatleri  07:00-24:00 saatleri arasındadır. Çevre aydınlatma sistemi ve Renkli Led aydınlatmalar yapılarak ziyaretçilerin akşam saatlerinde de vakit geçirebileceği farklı alanlar oluşturulmuştur. Mesire alanına gelen ziyaretçilerin araçları için 3000 araç kapasiteli Otopark bulunmaktadır. 

Mesire alanın içerisinde misafirlerin  ihtiyaçlarını karşılayabilecek, 6 Adet Büfe, eşsiz manzaralı Kır Bahçesi ve Balık Lokantası bulunmaktadır.Mesire alanı ve plajın temizliği düzenli olarak yapılarak, belirli bölgelere misafirlerin ihtiyaçları için1000 adet Piknik Masası ve çok sayıda Barbekü de bulunmaktadır. Yeterli sayıda Çöp Bidonu ve Kül dökme üniteleri konulmuştur. Sarısu Plaj bölgesi ve Mesire alanını kapsayan bölgelerde de, Kadın- Erkek Mescid, Soyunma Kabinleri, Kadın-Erkek Tuvaletleri ve Duşlar Misafirlerin alan içerisinde tüm gereksinimlerini karşılayabilmektedir.

Binlerce kişinin ağırlandığı Sarısu mesire alanı içerisinde başlangıç istasyonu bulunan ve Tünektepe Seyir Terası ile Sarısu Mesire alanı arasında ulaşımı sağlayacak olan teleferik hattının yapım aşamasının sonuçlanarak faaliyete geçmesinin ardından, Sarısu Mesire alanı ve Tünektepe Döner Gazino bütünleşerek, eşsiz Antalya manzarası, Denizi, Doğası ve Sarısu Çayıyla 12 ay boyunca ziyaret edebileceğiniz ve hoşça vakitler geçirebileceğiniz yaşam merkezi olacaktır.