Sarısu Mesire Alanı ve Plajı

Play
Shadow
Slider

Sarısu Mesire Alanı ve Plajı

Sarısu mesire alanı, Sarısu çayının denize kavuştuğu bölgeyi de kapsayan 350 dönümlük alana sahiptir. Bulunduğu konum itibariyle Mavi Bayraklı muhteşem sahili ve Çam ağaçlarıyla bütünleşmiş Ormanlık alanlarıyla gelen ziyaretçilerin hoşça vakit geçirebileceği bir yaşam alanıdır. Sarısu Mesire alanının en büyük farkındalığı; Denizi, Çam Ormanlarıyla bezenmiş yeşil alanlarının olmasıdır.

Yaz sezonu giriş ve çıkış saatleri 08:00-24:00 saatleri arasındadır. Çevre aydınlatma sistemi ve Renkli Led aydınlatmalar yapılarak ziyaretçilerin akşam saatlerinde de vakit geçirebileceği farklı alanlar oluşturulmuştur. Mesire alanına gelen ziyaretçilerin araçları için 3000 araç kapasiteli Otopark bulunmaktadır.

Mesire alanın içerisinde misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, 6 Adet Büfe yer almaktadır. Mesire alanı ve plajın temizliği düzenli olarak yapılarak, belirli bölgelere misafirlerin ihtiyaçları için 1000 adet Piknik Masası ve çok sayıda Barbekü de bulunmaktadır. Yeterli sayıda Çöp Bidonu ve Kül dökme üniteleri konulmuştur. Sarısu Plaj bölgesi ve Mesire alanını kapsayan bölgelerde de, Kadın- Erkek Mescid, Soyunma Kabinleri, Kadın-Erkek Tuvaletleri ve Duşlar Misafirlerin alan içerisinde tüm gereksinimlerini karşılayabilmektedir.